Haber

Kahramanmaraş’ta yıkım yüzde 65,68 oldu

Kahramanmaraş’ta yıkım yüzde 65,68 oldu

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş merkezli depremin ardından il genelinde devam eden yıkımın oranı yüzde 65,68’e ulaştı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depreminde ağır hasar gördüğü tespit edilen binaların yıkımları kontrollü bir şekilde sürüyor. 6 Şubat depreminin merkez üssü Kahramanmaraş’ta yıkılmasına karar verilen 35 bin 229 ağır hasarlı binanın 23 bin 442’si yıkıldı. İl genelinde yıkımlar devam ederken metrekare bazında yıkımın yüzde 65,68 olduğu öğrenildi. Depremzede Fatma Zehra Çam, “Deprem nedeniyle işimizi ve evimizi kaybettik. Büyük bir deprem yaşadık ama deprem şehitlerimiz ve kayıplarımız pek gündemde değildi. Bir binanın kaldırılması bir ay sürüyor ve su gerekiyor. binalar kaldırılırken püskürtülecek.”

Bir diğer deprem mağduru esnaf Mehmet Yalçın ise, “Enkaz yavaş yavaş kaldırılıyor ama kış gelmeden biraz daha hızlandırılması gerekiyor. Esnafımızın biraz daha hızlı olması, rahatlaması, sokaklardaki toz ve toprağın temizlenmesi gerekiyor” dedi. . İş parçalar halinde hızlı bir şekilde yapılıyor.”

Hacı Murat Gül, “Kahramanmaraş’ımızın çok güzel projeleri var. Güzel konutlar yapılacak. Çalışmalar büyük bir gayretle devam ediyor. Şu anda gördüğümüz çalışmalar devam ediyor.”

incesu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu