Teknoloji

YouTube, TikTok’tan Çaldığı Yeni Özellikleri Duyurdu

Dünyanın en tanınmış çevrimiçi video ve canlı akış platformu YouTube’un mobil uygulaması Bir dizi yeni özellik eklendi. Bu yeni özellikler, uygulamayı kelimenin tam anlamıyla TikTok’a dönüştürüldü . YouTube taşınabilir uygulamasına eklenen yeni özelliklere gelin birlikte daha yakından bakalım.

YouTube’a eklenen yeni özelliklerden ilki, şort videoları kullanıcıları çekmek. Biliyorsunuz TikTok ve Instagram üzerinde görsellerdeki efektleri ve ses dökümanlarını hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlayan bir sistem kurulmuş durumda. Bu sistem YouTube’a anın prestijiyle geldi. YouTube’da kısa film izlerken gördüğü bir efekt veya ses belgesini kullanmak isteyen kullanıcı, tek dokunuşla bu süreci yürütebilmek. Eskiden konuşma efekti ve sesin dışarıdan bulunması gerekiyordu.

TikTok’un “Duet” özelliği, “Collab” adıyla YouTube’a geldi!

TikTok’un popüler özelliklerinden biri de “Duet” adı verilen video birleştirme özelliği. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak iki videoyu yan yana getirebilir. YouTube’un özelliği bu” iş birliği“. Kullanıcılar artık bu özellikten kısa videolar veya normal görseller için yararlanabilecekler. YouTube’un açıklamasına göre Collab, birden fazlaVideo birleştirme düzenini ve efektlerini içerecektir.

YouTube’a dikey canlı yayınlar geliyor

YouTube’daki yenilikler sadece bunlar değil. Kullanıcılar kısa bölümde canlı yayınlara aittir. önizlemeler onlar görecekler. Dileyen bir kullanıcı şort bölümünden canlı yayınları izleyebilecek. Üstelik yine bu sayfadan ücretli sohbet, katılım gibi özelliklere erişim sağlanabilecek. Bu özellik birkaç ay içinde kademeli olarak kullanıcılara ulaşacak. Ayrıca, kısa görüntüler oluşturmak isteyen kullanıcılar için birkaç yeni araç tanıtıldı. Bu araçlarla, yakınlaştırma veya kırpma işlemleri çok daha hızlı olacaktır. kullanıcı, yatay videodan klipotomatik olarak şorta dönüşür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu